Firma Detayı

services

Firma Detayı

Bilişim sektörüne 2011 yılında giren Eytek, yazılım temelli bir inovasyon firmasıdır. 2011 yılından itibaren üç yıl boyunca sadece arge faaliyetlerine bulunmuştur. Arge çalışmalarından ortaya çıkan ürünler daha sonra ülkemizin hizmetine sunulmuştur.

Eytek geliştirdiği projelerde; yazılım ve donanım alanında en yeni teknolojileri kullanır ve bunları ortak bir yazılım altyapısında birleştirerek müşterilerine fark yaratan çözümler sunar. Genç ve dinamik kodrosuyla kurumsal Pardus dönüşümlerinde, dijital kart tasarımında, mikro işlemci programlamada, kurumlara özel çözümlerde inovasyon tabanlı, yazılımsal ve donanımsal çözümler üretir.

Yazılımsal inovasyonu, farklı donanım teknolojileri ile de birleştirerek yeni bir iş modeli yaratan Eytek, Tubitak ve Kosgeb’le ileri teknoloji projelerde arge çalışmalarını sürdürmektedir. Eytek, arge çalışmalarına KSÜ Teknokent’te devam etmektedir.

Misyon
“Yazılım, donanım ve açık kaynak kodlu sistemleri, etkin maliyet politikasıyla, müşterilerine değer katarak tercih edilen çözüm ortağı olmak.”

Vizyon
“Yazılım ve elektronikte; Dünyada teknolojiye yön veren şirketler arasına girmek.”