Kahramamaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mustafa Çiçek'in liderliğinde kurulan ve Kahramanmaraş Teknokent’te faaliyet gösteren İnvictus Biyoteknoloji A.Ş. firması 25.08.2023 tarihinde Libya Hükümeti yetkilileri tarafından ziyaret edildi. İnvictus Biyoteknoloji firması tarafından yürütülen “Kanama Durdurucu/Hemostatik Ajan Ürünü ve Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarında Etkin Anti-mikrobiyal Ürünü” projesi için National Investment Company ve Medical. Services Company şirketler grubu ile Libya Hükümeti Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile bir uluslararası anlaşma için mutabakat sağlandı. Uluslararası heyete National Investment Company Yönetim Kurulu Başkanı Sogaier Moualef, Medical Services Company Genel Müdürü Dr. Abdolbari Kharbash ve Libya Ekonomi ve Ticaret Bakanlığından Uzman Marwan Kamel Grabeil katıldı.

Libya Heyeti ziyareti esnasında Kahramanmaraş Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde devam etmekte olan TÜBİTAK destekli projeler ile özel firmalarda geliştirilen Ar-Ge çalışmaları amacıyla   Kahramanmaraş Teknokent’te yerinde incelemelerde bulunan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL da heyetle yapılan görüşmelere katılarak, proje ekibine desteklerini iletti.

Libya heyeti ayrıca Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ni ziyaret edip Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Kahveci tarafından kabul edildi. Görüşmeler sonrasında İnvictus Biyoteknoloji firma yetkilisi ve KSÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Çiçek, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi yönetimindeki akademisyenlere   teşekkürünü sundu. İnvictus Biyoteknoloji firması olarak projeler üretip bölgenin depremden sonra normalden daha iyiye gitmesi için gayret ve çaba göstereceğini belirten Doç. Dr. Çiçek, maddi-manevi sunulan bu desteklerin bilim insanları için elzem ve itici bir kuvvet olduğunu belirtti.