T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde düzenlenen 12. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde Balıkesir Teknokent’te yapıldı.

      Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Öğr. Gör. Burcu AYDEMİR, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih SATIL, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı-Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Balıkesir Valisi İsmail USTAOĞLU ve Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal MACİT’in açış konuşmalarını yaptığı toplantıya bakanlık temsilcileri, il protokolü, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri temsilcileri ve uzmanlar katıldı. Etkinliğin ikinci gününde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zekeriya COŞTU ve Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal MACİT Teknoloji Geliştirme Bölgesi temsilcileriyle istişare toplantısı gerçekleştirdi.

     Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında iş birliğinin geliştirilmesi, bölgelerin birbirleriyle olan iletişiminin, bilgi ve tecrübe paylaşımının güçlendirilmesi, gelişmekte olan ve yeni kurulan bölgeler arasında sinerji oluşturulması hedefiyle Kahramanmaraş Teknoloji Geliştirme Bölgesi temsilcilerinin de bulunduğu toplantıda; Teknoloji Geliştirme Bölgesi uygulamaları kapsamında bilgilendirme sunumları gerçekleştirilerek yuvarlak masa toplantıları ile  T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcilerinden detaylı bilgi alma imkânı sağlandı.