Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde halen geliştirme çalışmaları devam eden; Robot Cooperation "RobooCoop" Projesi ile ilgili bilgilenmek,

Sosyal İnsansı Robot Pepper’la tanışarak, diyalog kurmak ve ileriki çalışmalara katkı sunmak için sizleri,

KSÜ Robot Cooperation "RoboCoop" Projesi Tanıtım Etkinliği ve Sosyal İnsansı Robotlar ve Eğitimi Çalıştayına davet ediyoruz…
TANITIM ETKİNLİĞİ VE ÇALIŞTAYI

Bilgilendirme seminerleri ve Çalıştay olmak üzere iki ayrı oturumdan oluşmaktadır.

Bilgilendirme seminerleri kapsamında; kapsamında ROBOT COOPERATION “ROBOCOOP” PROJESİ’nin uluslararası ortaklarından oluşan uzmanlar grubu tarafından yüz yüze ve online olarak projenin arka planı ve hedefleri hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır. Aynı zamanda sektör uzmanları ve araştırmacılar görüşlerini paylaşacaklardır.

Ayrıca Sosyal İnsansı Robot Pepper yetenekleri ve projedeki rolü ile ilgili bir sunum gerçekleştirecektir. (Program sonunda katılımcılar randevu oluşturarak Pepper Robotu bire bir deneyimleme imkânı bulacaklardır.)

Bu kısımda bazı sunumlar İngilizce bazı sunumlar Türkçe olarak yapılacaktır. Seminer programının hedef kitlesinde; Farklı disiplinlerden akademisyenler, üniversite öğrencileri, öğretmenler, sektörde çalışan geliştiriciler, işverenler ve alanla ilgili paydaşlar vardır.

Seminerin temel amacı, sosyal insansı robotların farklı sektörlerdeki yeri ve artan önemi, iş imkanları konusunda farkındalık yaratmak olmakla birlikte, aynı zamanda hedef grupların destekleyici iş birlikleriyle bir araya gelmelerini sağlayarak araştırma gruplarının oluşturmalarına da olanak sağlamaktır.

Seminer programı sonunda katılımcılar, uzmanların öncülüğünde açık soru/cevap oturumuyla sona eren çalıştay oturumu için tekrar bir araya geleceklerdir.

Katılımcılara seminerleri değerlendirebilmeleri ve görüşlerini iletebilmeleri için anket ve geri bildirim formları kullanılacaktır. Seminerler ve çalıştay süreci, atanmış çalıştay raportörleri tarafından raporlaştırılacak ve oluşan çalıştay raporu çevrimiçi olarak yayınlanacak ve proje web sitesinde yer alarak proje raporlarına da dahil edilecektir.

ROBOT COOPERATION “ROBOCOOP” PROJESİ TANITIM ETKİNLİĞİ VE ÇALIŞTAYI’na katılım için öncelikle katılım başvurunuzu eksiksiz bir şekilde doldurunuz.

Başvurusu kabul edilen katılımcılara kabul mektupları ile birlikte etkinlik programı konusunda ayrıca bilgilendirileceklerdir.

Katılımcılar yaka kartlarını ve içerisinde proje promosyonları bulunan çantalarını etkinlik günü kayıt masasından, katılım belgelerini ise isterlerse basılı, isterlerse dijital olarak etkinlik sonunda alabileceklerdir.

Robot Cooperation "RoboCoop" Proje Ekibi
robotcooperation.com

PROGRAM

Online olarak katılımcı başvurularının alınması: 30 Ekim-15 Kasım 2023


Katılımcı Başvurusu için tıklayınız.


Katılımcı başvuru kabul bildirimlerinin yapılması: 30 Ekim-15 Kasım 2023

ROBOT COOPERATION “ROBOCOOP” PROJESİ TANITIM ETKİNLİĞİ VE ÇALIŞTAYI programının ilanı: 15 Kasım 2023

ROBOT COOPERATION “ROBOCOOP” PROJESİ TANITIM ETKİNLİĞİ VE ÇALIŞTAYI: 16 Kasım 2023