Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş., 2022 ve 2023 yılı faaliyetlerini değerlendirmek için düzenlediği Olağan Genel Kurulunu Teknokent Konferans Salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin YASIM, Teknokent yönetim kurulu üyeleri, ortakları ve İl Ticaret Müdürü katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Alptekin YASIM, Teknoloji Transfer Ofisi, Ön Kuluçka Merkezi, Kuluçka Merkezi, Patent Birimi ve Açık Ofis (ortak çalışma alanı) gibi yapılara ev sahipliği yapan Teknokent'in üniversite-sanayi iş birliğini ve girişimciliği teşvik ederek Kahramanmaraş'ın teknoloji ve inovasyon uygulamalarına ve ülkemizin yüksek katma değerli üretim kapasitesine katkı sağlamayı amaçladığını vurguladı. Rektör YASIM, konuşmasında ekonomik rekabet açısından geleceği şekillendirecek Ar-Ge çalışmalarının nitelikli istihdamı, dijital dönüşümü, yeni ürün ve hizmetleri ve ihracatı geliştirmedeki önemine değinerek Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin bu alandaki katkılarından bahsetti.

Konuşmanın ardından Teknokent Genel Müdürü tarafından 2022 ve 2023 yılı faaliyet raporu ve mali tablolar genel kurul üyeleriyle paylaşıldı. Raporda Teknokent'in sunduğu hizmetler, gerçekleştirilen projeler, etkinlikler, 2022-2023 yılındaki değişimi özetleyen göstergeler ve hedefler hakkında bilgiler yer aldı.

Faaliyet raporu ve mali tabloların sunulmasının ardından yönetim kurulu seçimi gerçekleştirildi. Seçimle birlikte yeni dönem yönetim kurulu belirlendi. Toplantı, diğer gündem maddelerinin görüşülmesi, dilek ve temennilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.