Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO) kapsamında girişimci/hızlandırıcı destekleri ile ilgili faaliyetlerin yürütülmesi için Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve Topluluk Uygulama Ortağı arasında 17 Ocak 2024’te bir sözleşme imzalandı. Sözleşmenin imzalanmasını takiben 5 Şubat haftası itibariyle Topluluk Uygulama Ortağı Kilit Uzman ekibi sahada çalışmalarına başladı.

Proje ekibinden Takım Lideri İlter HALİLOĞLU ve İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Cemre GÜLCÜOĞLU, DOĞAKA Osmaniye Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Ali KINCAL ve Kırsal Kalkınma Birim Başkan V. İbrahim Başar SAYDAM ile birlikte Kahramanmaraş’ta ziyaretlerde bulundu. Kahramanmaraş Teknokent’te yapılan görüşmede hem proje ile ilgili bilgi verildi hem de olası iş birlikleri değerlendirildi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Dünya Bankası tarafından koordine edilen Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay'ın da aralarında bulunduğu Türkiye'nin 11 ilinde uygulanmaktadır. Proje, bölgedeki mevcut işletmelerin yararına hibeler verilmesini ve aynı zamanda işletmelere mentorluk/danışmanlık hizmetleri yoluyla destek sağlanmasını hedeflemektedir.