Kahramanmaraş Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Arif Selim EREN moderatörlüğünde Araştırma Grubu Toplantısı yapıldı. Araştırma altyapısını güçlendirmek amacıyla yapılan çevrimiçi toplantıya KSÜ'de görev yapan akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterdi. Toplantı teknokentin tanıtımı ile başladı ve araştırma grubunun beklentilerinin alınmasıyla devam etti. Daha sonra katılımcılar araştırma alanlarının haritalandırılmasına yönelik hazırlanan anketi doldurdu. Hakem havuzu, inkübasyon merkezi başvurusu ve anket çalışması hakkında katılımcılara bilgi verildi. Toplantı kapsamında katılımcılara Bilişim Uzmanı Hamza AYDEMİR tarafından işbirliğine dayalı proje tasarlaması, planlaması ve yönetilmesine olanak tanıyan görsel bir iş yönetimi aracı olan Trello uygulamasını kullanma eğitimi verildi.

Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş.’de yürütülecek olan projeler ve eşleştirme çalışmalarında kullanılmak üzere öğretim elemanlarımızın uzmanlık alanlarını belirlemeye yönelik bir tarama planlanmıştır. Yayınlarınızdaki anahtar kelimelerin haritalandırmayla eşleştirilmesi neticesinde hem benzer konularda çalışan öğretim elemanlarının kümelenmesi, hem de danışmanlık talebi oluştuğunda doğru kişiye yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. Bu çalışmaya katılmak için https://forms.gle/zJdVXCpgQhB7iwPRA linkini kullanabilirsiniz.

Ayrıca TGB’den beklentilerinizi ölçmeye yönelik olarak gerçekleştirilen ikinci bir çalışmamız daha bulunmaktadır. Bu çalışmaya da; https://forms.gle/DB8Uh77cBUVCfPfM7 linkinden ulaşmanız mümkündür. Her iki çalışmaya da katılımınız birlikte yapabileceğimiz işlerin daha hızlı ve etkin yürümesini sağlayacaktır.

Çalışmalarınızda kolaylıklar ve iyi günler dileriz.